Tijdens deze sessie informeren wij u over de onderzoeksaanpak van PEH II, de energiefuncties die in uw provincie worden onderzocht en de wijze waarop u hier vanuit provincies, gemeenten en andere betrokken partijen aan kunt bijdragen of inzichten kunt toetsen.
In november 2025 is de concept-Notitie Reikwijdte en Detailniveau (concept-NRD) voor de Integrale Effectanalyse gepubliceerd en ter inzage gelegd. De concept-NRD is een eerste opzet voor het onderzoeksplan, waarin staat welke milieueffecten het projectteam onderzoekt, hoe men dat wil doen en tot in welk detail. Zo krijgt het milieu een volwaardige plaats in de besluitvorming. Als vervolg wordt in oktober as. een aanvullende concept-NRD gepubliceerd, met een verdere verdieping op een aantal thema’s. Ook hierover informeren wij u graag.
Gebiedskennis en lokale expertise zijn van groot belang voor het vervolg van het onderzoek. We starten met een technische informatiesessie in september. Graag gaan wij daarna met u in gesprek: in de periode oktober – november van 2026 zullen er Gebiedsateliers worden georganiseerd. De technische informatiesessie heeft als doel dat u voldoende geïnformeerd bent voor de publicatie van de aanvullende concept-NRD en de start van de gebiedsateliers.